Batı Trakya
Giriş Tarihi : 04-03-2021 12:32   Güncelleme : 04-03-2021 12:32

Milletvekili İlhan Ahmet’ten yeni önlemler ile ilgili açıklama

Milletvekili İlhan Ahmet’ten yeni önlemler ile ilgili açıklama

Milletvekili İlhan Ahmet Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeni önlemleri değerlendi:

"Sevgili soydaşlarım,
Bilim kurulu verilerine göre bu akşam açıklanan ve ülke genelinde istisnasız uygulanacak olan seyahat yasağına göre dolaşım izni, ikamet edilen yerden itibaren 2 km olarak sınırlandırılmıştır.
Bölge milletvekili olarak Azınlığımızın ve tüm bölge halkının can güvenliğinin korunması öncelikli hedefim olmakla birlikte, ilan edilen bu yasağın, özellikle Rodop gibi şu anki güncel veriler itibarıyla vaka kaydı bulunmayan ve risk haritasında güvenli alan kapsamında olan bölgelerdeki vatandaşlarımız için son derece haksız bir uygulama olduğu ifade etmek isterim.
Uzun zamandır eyaletler arası seyahatler için geçerli olan kısıtlamanın, yarından itibaren aynı il içinde belediyeler arasındaki seyahati de yasaklayacak şekilde ağırlaştırılması, Rodop gibi halkın önemli kısmının kent merkezi dışında yaşadığı illerde, vatandaşlarımızın günlük yaşamlarına haksız yere yük ve engel getirecek, ilaveten yeni sorunlara yol açacaktır. Esnafları ve halkı, daha da zor duruma sokacaktır.
Milletvekili olduğum Değişim Hareketi (KİNAL) Partisi'nin ilk andan itibaren önerisi, her ilin vaka sayılarına göre pandemi yükünün ve sağlık hizmeti kapasitesinin ayrı ayrı değerlendirilmesi, buna göre her il için ayrı ayrı tedbir alınması yönündedir.
Hükümet ise ne yazık ki her ili ayrı ayrı değerlendirmemiş ve tüm ülkeyi bir kez daha tek düze bir şekilde, kaotik yasaklara mahkum etmiştir.
Verilerde, halk sağlığını ve can güvenliğini tehlikeye sokacak olağanüstü bir artış tespit edilmeden - eğer ki tespit edildiyse kamuoyuyla paylaşılması zaruridir -, toplumda paniğe yol açacak böylesi yasakçı zihniyeti ile hükümet, vatandaşlar nezdinde güven ve itibarını kaybetmiştir.
Değişim Hareketi (KİNAL) olarak önceliğimiz halk sağlığı ve güvenliğinin korunması olmakla birlikte, vatandaşlarımızın hayatını daha fazla zorlaştırmaması konusunda hükümete gereken baskı ve takibi yapmaya devam edeceğiz.
Av. İlhan AHMET
Rodop İli KİNAL Milletvekili
Το μέτρο της οριζόντιας απαγόρευσης μετακινήσεων σε όλη την χώρα και ιδίως το μπλόκο μετακινήσεων μεταξύ δήμων με περιορισμό 2 χλμ. σε νομούς όπως είναι η Ροδόπη, δεδομένου ότι δεν έχει και υψηλό ιικό φορτίο, θα δημιουργήσει τεράστια προβλήματα στους κάτοικους της περιοχής μας και θα επιβαρύνει ακόμη πιο πολύ την ήδη τραγική κατάσταση των επαγγελματιών σε Κομοτηνή και τα υπόλοιπα ημιαστικά κέντρα της Ροδόπης.
Η πρόταση του Κινήματος Αλλαγής που λέει όχι σε οριζόντια μέτρα είναι περισσότερο επίκαιρη τώρα παρά ποτέ άλλοτε στο πρόσφατο παρελθόν της πανδημίας. Η κυβέρνηση βρίσκεται σε πανικό και έχει χάσει τον έλεγχο. Δυστυχώς σε βάρος όλων μας.."