Yunanistan
Giriş Tarihi : 18-02-2021 12:32   Güncelleme : 18-02-2021 13:29

Midia hayati felç etti: Yunanistan'da 4 kişi öldü, yüzbinlerce kişi elektriksiz kaldı

Midia hayati felç etti: Yunanistan'da 4 kişi öldü, yüzbinlerce kişi elektriksiz kaldı

Son yılların en dondurucu soğukları yaşanıyor. Yunanistan'da hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükselirken, 250 bin kişi de elektriksiz kaldı.

Ülkede kar yağışı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4'e yükseldiği ifade edildi. Kötü hava koşulları nedeniyle Atina'nın birçok bölgesine elektrik verilemediği ve 250 bin kişinin karanlığa mahkum olduğu kaydedildi. Meteoroloji Dairesi, Midia olarak bilinen kar fırtınasının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ve kar fırtınasının hafta sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.

DURUM KRİTİK: 250 BİN KİŞİ ELEKTRİKSİZ

DEDDHE elektrik dağıtım şirketinden yapılan açıklamada, durumun oldukça kritik olduğu, elektrik dağıtımı için çalışmaların zor koşullara rağmen devam ettiği bildirildi. Atina'nın değişik bölgelerinde 600-700 ağaç elektrik dağıtım şebekesi kablolarının üzerine devrildiği, oluşan hasarın onarılması için 400 teknisyenin aralıksız çalıştığı ve bunlara ek olarak, 60 teknisyenin de başka illerden Atina'ya sevk edildiği belirtildi. Ordunun da devreye girdiği, araç ve makinelerden oluşan yaklaşık 160 kişilik ekibin seferber olduğu ifade edildi.