Batı Trakya
Giriş Tarihi : 14-01-2021 12:10   Güncelleme : 14-01-2021 12:10

Milletvekili İlhan AHMET, doğal afetlerle mücadele için maddi kaynak istedi

Milletvekili İlhan AHMET, doğal afetlerle mücadele için maddi kaynak istedi

Milletvekili İlhan AHMET, doğal afetlerle mücadele için yerel yönetimlere maddi kaynak aktarılmasını istedi

İlhan AHMET, milletvekili olduğu Rodop İli’ni etkisi altına alan aşırı yağmur ve selin ardından, zararın meydana geldiği köyleri ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten milletvekili, Lefeciler, Kurcalı, Delinasuhköy, Yahyabeyli ve Bekirköy’de yerinde incelemelerde bulundu.

Hasar tespit çalışmaları yürüten Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios ile de bir araya gelen İlhan AHMET, belediye ve eyalet başkanlığı tarafından doğal afetlere karşı acilen alınması gereken tedbirler ve yürütülmesi gereken alt yapı çalışmalarıyla ilgili görüşme gerçekleştirdi.

Hükümete çağrıda bulunan milletvekili, belediyelere ve eyalet başkanlığına acil maddi yardım yapılarak yerel yönetimlerin güçlendirilmesini talep etti. Hayata geçirilecek projeler ve altyapı ve imar hizmetleri için maddi kaynak aktarımının derhal yapılması gerektiğini belirtti.

Tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten İlhan AHMET, milletvekili olarak, zarara uğrayan yurttaşların kayıplarının tazminiyle ilgili olarak meclis çatısı altında üzerine düşen her türlü çalışmaya titizlikle devam edeceğini kaydetti.