Batı Trakya
Giriş Tarihi : 20-12-2020 02:16   Güncelleme : 20-12-2020 21:24

BİR SENE OLDU: SENİ UNUTMADIK GÜZEL İNSAN!!!

BİR SENE OLDU: SENİ UNUTMADIK GÜZEL İNSAN!!!

Gümülcine Resmi Müftüsü olarak 33 sene görev yapan Hafız Cemali Meço, tam bir sene önce bugün bu saatlerde (sabaha karşı), Dedeağaç Üniversite hastanesinde hayata veda ederek son nefesini teslim etti.

Dini açıdan ufkumuzu açan rahmetli hafız Cemali'nin yokluğunu gerçekten hissettik.

Bu güzel insanı gerçekten özledik...

Muhabbetini özledik...

Fikirlerini özledik...

En büyük özelliği olan Mütevaziliğini özledik...

Mütevazilik hakkındaki tavsiyelerini özledik.

Şakalarını özledik...

Gülüşünü özledik...

Allah gani gani Rahmet eylesin.
Mekanın Cennet olsun inşaAllah.

***

Hafız Cemali,
16 Aralık 1985 tarihinde dönemin azınlık milletvekilleri Mehmet Müftüoğlu ve Ahmet Faikoğlu ile Gümülcine'nin önde gelen din hocaları ve azınlık siyasilerinin ortak teklifiyle Gümülcine Müftülüğüne en uygun kişi olarak Yunan devletine teklif edidi.
İttifakla alınmış bu teklifi Devlet kabul etti ve resmi olarak beş seneliğine naip olarak ve ardından1990 senesinde asaleten Müftü olarak tayin edildi.

Azınlığımıza EN BÜYÜK AYIRIMI ve DARBELERİ yapan SYRIZA hükümeti, Azınlığımızın TEK ÖZERK KURUMLARI olan Müftülükleri, ANAYASAYA ve LOZAN ANDLAŞMASINA aykırı olan bir "kanunla" ile, Müftülüklerimizi Eğitim ve Din İşleri Bakanlığına  bağlı bir DEVLET DAİRESİ'ne çevirdi ve 16 Ağustos 2018 tarihinde görevde olan Gümülcine ve İskeçe 
müftüleri Hafız Cemali ile Mehmet Emin Şinikoğlu'nu  mecburi emekliliğe sevketti.

Böylece Yunanistan'da, ÖZERK olan İSLAM dini temsilcilikleri olan Müftülükler DEVLET DAİRESİNE dönüşmüş oldu ve Eğitim ve Din işleri Bakanlığının Genel Sekretirinin EMRİNE AMADE oldu.