Yunanistan
Giriş Tarihi : 07-12-2020 19:43   Güncelleme : 07-12-2020 19:43

Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak?

Yunanistan'da okulların yeni yılda açılacağı hükümet tarafından açıklandı.

Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas, bugün öğle saatlerinde yaptığı basın açıklamasında Yunanistan’da okulların 7 Ocak 2021 tarihine kadar kapalı kalacağını duyurdu. 

Petsas, basın toplantısına ikinci karantina başladığından itibaren bugün 1 ayın tamamlandığını ifade ederek başladı.

Ülkede epidemiyorlojik tablonun her sektörde işyerlerinin açılmasına hala izin vermediğini, vakaların istenilen seviyeye düşmediğini dile getiren Petsas, kamu sağlığı ve insan hayatının hiçbir tartıya konulamayacağını belirtti.

Bu nedenden dolayı, okullarla birlikte restaurantların, eğlence merkezlerin, mahkeme salonların, Sağlık Komisyon tarafından onaylanmış Yunanistan Süper Ligi futbol maçları ve Yunanistan Basketbol Ligi basket maçları haricinde sportif faaliyetler ve kayak merkezleri 7 Ocak 2021 tarihine kadar kapalı kalacak.

Yeni tip koronavirüs vakaları konusunda "Eğer gevşersek bunu pahalıya öderiz" diyen Petsas, vatandaşları bu yılki Noel ve Yılbaşı yortuların tedbirler doğrultusunda eski yıllara nazaran daha farklı geçeceği konusunda da uyardı.

Bunların da haricinde şehirden şehire keyfi seyahat etmek daha öncede belirtildiği gibi aynı gün ve saate kadar yasaktır. Ayrıca, toplantı yapma yasağı da uzatıldı.

LMLM