Yunanistan
Giriş Tarihi : 07-08-2020 04:38   Güncelleme : 07-08-2020 05:26

YUNANİSTAN, KİPİ-İPSALA SINIR KAPISINI KISMEN KAPATTI

YUNANİSTAN, KİPİ-İPSALA SINIR KAPISINI KISMEN KAPATTI

Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças, düzenlediği basın toplantısında, Yunan vatandaşlarının komşu ülkelere sıkça gidip gelmelerinin ülkedeki vaka sayısındaki artışa önemli etkisi olduğunu söyledi.

Bugünden itibaren Yunan-Bulgar sınırındaki Promahona Sınır Kapısı dışında tüm kara sınır kapılarının (Türkiye'ye tek açık Kipi-İpsala Sınır Kapısı dahil)

23.00-07.00 saatleri arasında kapalı tutulacağını bildiren Peças, ülkedeki sosyal etkinliklerde yaşanan yığılmaların ve toplu ulaşım araçlarının da hükümet için en büyük endişe kaynaklarını oluşturduğunu kaydetti.


Peças, düğün ve vaftiz törenlerine 100 davetli sınırlaması, gemi güverteleri dahil birçok açık alanda maske takma zorunluluğu, toplu ulaşım araçlarının sefer sayılarının artırılması ile bar ve kafelerde ayakta müşteri bulundurulmamasının kararlaştırılan ek tedbirler arasında bulunduğunu dile getirdi.

NOT: Merak ediyoruz, bu kararın alınmasında, Batı Trakya BELEDİYE BAŞKANLARININ ÖNCEKİ HAFTA (3 AZINLIK BELEDİYE BAŞKANI DAHİL) OYBİRLİĞİYLE HÜKÜMETE TAVSIYE OLARAK TÜRKİYE'ye TEK AÇIK SINIR KAPISI OLAN KİPİ'nin KAPATILMASINI TAVSIYE-TALEP ETMELERİ NE KADAR ROL OYNAMIŞTIR?
BİZ SORUYORUZ...
SİZLER DÜŞÜNÜN.

 

A DEDEA DEDE