Sağlık
Giriş Tarihi : 26-10-2014 11:09   Güncelleme : 26-10-2014 11:09

E Devlet sigorta Sorgulama e devlet Üzerinden SGK Borç Bilgisi öğrenme

E devlet sigorta sorgulama ve e devlet üzerinden sgk borç öğrenme işlemleri ile sizlerde prim gün sayılarınızı öğrenebilir ve ödenmemiş primlerinizin ne aşamada olduğu hakkında detayları tam olarak inceleyebilirsiniz.

E Devlet sigorta Sorgulama e devlet Üzerinden SGK Borç Bilgisi öğrenme


E devlet sigorta sorgulama ve e devlet üzerinden sgk borç öğrenme işlemleri ile sizlerde prim gün sayılarınızı öğrenebilir ve ödenmemiş primlerinizin ne aşamada olduğu hakkında detayları tam olarak inceleyebilirsiniz. E Devlet sigorta sorgulama işleminde işe başladığınız andan günümüze kadarki tüm bilgilere ayrıntılı olacak şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ödenmemiş borç bilgilerine de bu sistem üzerinden detaylı bir şekilde e devlet sgk borç sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu internet teknolojisini en iyi kullanan kurumların başında gelmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun vermiş olduğu hizmetlerden en önemlisi vatandaşlarımızın sosyal güvencelerini sağlamaktır. Sosyal güvenceleri olan vatandaşlarımızın Hastane ve kaza masraflarını bağlı oldukları kurum karşılamaktadır. Bir şirkette çalışanların yani sigortalı bir işte çalışan vatandaşlar SSK'ya bağlı olmaları gereklidir.

Bu vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumunun sosyal güvencelerinden faydalanabilmek için çalıştıkları iş yeri vatandaşların sigortalarını her ay yatırmaları gereklidir. Kendi işini yapan vatandaşlar yani esnaf veya çiftçi olan vatandaşlar ise BAĞ-KUR'a bağlıdırlar. Bu vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama sosyal güvencelerinden faydalanabilmek için her ay düzenli olarak primlerini yatırmaları gereklidir. Bu yatırılan primler sayesinde vatandaşlar sosyal güvencelerini sağlayabilirler.

E Devlet SGK Boorç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet sigorta sorgulama ve sgk borç sorgulama hizmetlerinde şifrelerinizi aldıktan sonra şifreli olarak sisteme girişinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra bilgileri doğru olarak girdiğiniz zaman E devlet sigorta sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

AdminAdmin