Bilim-Teknoloji
Giriş Tarihi : 05-07-2019 12:37   Güncelleme : 05-07-2019 12:37

Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta yaşanan dosya paylaşım sorunu çözüldü

Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta yaşanan dosya paylaşım sorunu çözüldü

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ve mesajlaşma ağları olan Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp'ta çarşamba günü yaşanan dosya yükleme ve gönderme sorununun çözüldüğü açıklandı.

Instagram ve Whatsapp uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Bugün erken saatlerde bazı bireyler ve firmalar görsel, video ve diğer dosyaları uygulamalarımız ve platformlarımız üzerinden göndermede ya da yüklemede sorunlar yaşadı. Şu anda bu sorun çözüldü ve herkes için yüzde 100 kapasiteyle çalışıyor. Yaşanan rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadelerine yer verdi.

 

We’re aware that some people are having trouble uploading or sending images, videos and other files on our apps. We're sorry for the trouble and are working to get things back to normal as quickly as possible.

 

Earlier today, some people and businesses experienced trouble uploading or sending images, videos and other files on our apps and platforms. The issue has since been resolved and we should be back at 100% for everyone. We're sorry for any inconvenience.

 
 

Instagram yetkilileri de platformlarında yaşanan benzer sorunun büyük oranda çözüldüğü mesajını iletti.

Facebook, çarşamba günü "yaşanan sorunun farkında olduklarını ve her şeyin normale dönmesi için çalıştıklarını" açıklamış sorunun 'yapılan olağan bakım çalışmaları sırasında yaşanan bir aksilikten' kaynaklandığını açıklamıştı.

4 platformun kullanıcı sayısı 5 milyardan fazla

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook'un 2,3 milyar, şirkete ait popüler uygulama Instagram'ın ise 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor. Whatsapp'ın aylık aktif kullanıcısı sayısı 1,5 milyarın üzerinde ve giderek artarken, Facebook Messenger ise ortalama 1,3 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip.