Spor
Giriş Tarihi : 23-10-2014 10:55   Güncelleme : 23-10-2014 10:55

Şampiyonlar Ligi'nde Yunanistan Türkiye'nin Önüne Geçti

Şampiyonlar Ligi'nde Yunanistan Türkiye'nin Önüne Geçti
Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın Dortmund'a yenilmesi ve Olympiakos'un Juventus'u yenmesinin ardından ülke puanlamasında Yunanistan, Türkiye'yi geçerek 12'inci sıraya yerleşti.
 
 
12. SIRANIN ÖNEMİ NE?
 
Kulüp takımlarının son sezondaki performanslarına göre oluşturulan listede ilk 12'de yer alan ülkelerin şampiyonları Devler Ligi'ne direkt olarak katılma hakkı kazanıyor. 12'inci sıranın dışındaki ülkeler 2015-16 şampiyonu Devler Ligi'ne katılabilmek için ön eleme oynamak zorunda.
 
 
Şampiyonlar Ligi'nin ardından gözler bu gece UEFA Avrupa Ligi'ne çevrilecek. Ancak orada da Yunanistan Türkiye'ye göre avantajlı. Çünkü Yunanistan'ı Avrupa Ligi'nde Panathinaikos, Asteras ve PAOK temsil ediyor. Türkiye'yi ise sadece Trabzonspor ile Beşiktaş. Yine de Türkiye'nin Yunanistan'ı geçme şansı bulunuyor.
 
 
Devler Ligi'nde 3. haftaTürkiye açısından kötü geçti. Şimdi gözler Avrupa Ligi'nde Beşiktaş ile Trabzonspor'un oynayacağı maçlara çevrildi. Bu iki takımın alacağı sonuçlar ülke puanı açısından çok önemli. Eğer Beşiktaş ve Trabzonspor rakiplerini devirir, Avrupa Ligi'ndeki Yunan ekipleri Panathinaikos, Asteras ve PAOK kayıp yaşarsa yeniden ülke sıralamasında Türkiye12. basamağı geri alacak. 
AdminAdmin