Dünya
Giriş Tarihi : 09-01-2019 14:33   Güncelleme : 09-01-2019 14:33

'İki sol ayaklı' Avustralya Başbakanı Morrison: Ayaklarıma değil olmayan saçlarıma odaklanın

'İki sol ayaklı' Avustralya Başbakanı Morrison: Ayaklarıma değil olmayan saçlarıma odaklanın

Avustralya Başbakanı Scott Morrison'un aile fotoğrafında yapılan oynama sosyal medyada alay konusu oldu.

Seçimlerde koltuğunu korumak isteyen Morrison, kişisel internet sitesinde yayınlanmak üzere eşi ve çocukları ile birlikte kameralar karşısına geçip mutlu aile pozu verdi.

Fotoğrafı çeken başbakanlık çalışanları Morrison'un giydiği spor ayakkabıyı uygun bulmayınca fotoğrafı montajlayıp yerine daha temiz bir ayakkabı yerleştirdi.

Ancak fotoğrafta yapılan hatanın farkedilmesi çok sürmedi. Morrison'ın personeli, iki ayak için ayakkabınını tek tarafını iki kez kopyalayınca, başbakanın iki sol ayağı varmış algısı oluştu.

'Başbakan'dan esprili yanıt: Keşke saçımı düzeltselermiş'

Bu montaj hatası sosyal medyada büyük yankı buldu.

Başbakanlık sözcüsü, montajın Morrison'un bilgisi dışında yapıldığını açıkladı.

Başbakan da olayı hafifletmek için Twitter hesabından "Çalışanlarıma sesleniyorum; Ben böyle bir düzeltme istemedim ama madem yapacaksınız, bir dahakine ayaklarıma değil (olmayan) saçlarıma odaklanın" diyerek espri yaptı.

Kamuoyu yoklamaları Morrison önderliğindeki koalisyon hükümetinin muhalefet karşısında popüleritisini yitirdiğine işaret ediyor.

Analistlere göre mayıs ayında yapılması planlanan seçimlerde koltuğunu korumak isteyen Morrison'ın imajının sarsılması, başbakanın isteyeceği son şey.

LMLM