Avrupa
Giriş Tarihi : 15-11-2018 17:48   Güncelleme : 15-11-2018 17:48

Çaldığı keçiyle metroya binen adam hem korkuttu hem güldürdü

Çaldığı keçiyle metroya binen adam hem korkuttu hem güldürdü

Fransa'nın başkenti Paris'te kimliği belirsiz bir adamın kentin en işlek metrosuna keçiyle binmesiyle komik anlar yaşandı.

Keçinin yolcuları rahatsız etmesi ve metroya zarar vermesi sonucu görevliler adamı keçiyi indirmesi için ikna etmeye çalıştı. Adamın agresif tepkisi üzerine olay yerine polis çağırıldı.

Daha sonra evsiz olduğu anlaşılan adamın bağırarak cevap vermesi metrodaki yolcuları korkuttu.

Polis tarafından daha sonra yapılan açıklamada, keçinin adam tarafından çalındığı ortaya çıktı.

 

Paris Belediyesi, Louvre Müzesi'nin bulunduğu Tuileries Bahçesi'nin çimlerinin ekolojik yollarla bakımı için parkta keçiler bulundurmaya başlamıştı. Adamın o keçilerden birini çaldığı belirtildi.

Sosyal medyadan komik tepkiler

Keçinin Paris metrosundaki görüntüleri ise kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve özellikle Twitter’da komik yorumlara sebep oldu.

 

Olay yüzünden yolcuların yarım saat kaybetmesini yorumlayan bir kişi, "Düşünün, metroda bulunan bir keçi yüzünden işe geç kalıyorsunuz. Bunu patronunuza nasıl açıklarsınız?" ifadelerini kullandı.

Paris metrosundan komik yorum

Paris metrosunun işletmesinden sorumlu RATP şirketiyse, olayı şaka yaparak yorumladı. "Keçiler için de bilet kesiyor musunuz sorusuna, şirket resmi Twitter hesabından, "Bazı hayvanlar için indirimli biletlerimiz var. Ama RATP'nin düzenlemesinde keçiler için özel tarife hiç düşünülmemişti" diye cevap verdi.

 

Geçtiğimiz pazartesi günü de, başkent Paris'in en ünlü sokağı Champs-Elysees'de bir polis kontrolü esnasında lüks bir arabadan yavru aslan çıkmıştı.

LMLM