Dünya
Giriş Tarihi : 22-10-2018 10:01   Güncelleme : 22-10-2018 10:01

ABD'de bir cenaze evinde onlarca bebek cesedi kalıntısı bulundu

ABD'de bir cenaze evinde onlarca bebek cesedi kalıntısı bulundu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinin Detroit kentinde, bir cenaze evinde 63 bebek cesedinin kalıntısı bulundu.

Detroit Polis Şefi James Craig, bir şikayet üzerine Perry cenaze evine düzenledikleri operasyonda, kutular içinde 36, dondurucuda 27 bebek cesedi kalıntısı bulduklarını bildirdi.

Konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında konuşan James Craig, "41 yaşındayım ve şu ana kadar böyle bir şey görmedim. Çok rahatsız edici bir durum ama çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Operasyonun ardından cenaze evi kapatıldı.

Polis yetkilileri, geçen hafta aldıkları isimsiz bir ihbar mektubu üzerine harekete geçmiş, Detroit'deki Cantrell isimli eski bir cenaze evinde tavan arasında çöp poşetleri içerisine gizlenmiş 11 bebeğe ait ceset kalıntıları bulmuşlardı.

Bu olayın ardından başlatılan soruşturma genişleyerek devam ediyor. Bu kapsamda diğer cenaze evlerine de baskınların düzenleneceği ifade edildi.

Michigan Eyaleti Lisans ve Ruhsatlandırma Dairesi Başkanlığı, Cantrell cenaze evinin çeşitli lisans ve mali ihlaller dolayısıyla nisan ayında kapatıldığını açıklamıştı.

LMLM