Batı Trakya
Giriş Tarihi : 20-08-2018 19:21   Güncelleme : 20-08-2018 19:21

Bunu da Gördük: Polis Kurban Pazarını bastı. Pazarı dağıttı. Ceza yağdırdı!!!

Bunu da Gördük: Polis Kurban Pazarını bastı. Pazarı dağıttı. Ceza yağdırdı!!!

SYRİZANEL hükümetinin akıllara durgunluk veren uygulaması karşısında ne diyeceğimizi şaşırdık!!!

Asırlardan beri Gümülcine'de kurulan Kurban Pazarı polis tarafından basıldı. Pazarı dağıttı ve hayvan besicilerine para cezaları yağdırıdı.

Olayı sosyal medyadan duyuran soydaşımız bakın  nasıl tepki verdi:Asırlardır kurulan pazar yerine gelen Polis, pazar yerini dağıttı. Ardından kurbanlık hayvanlarını satmaya çalışan besicilere görülmemiş bir şekilde para cezaları kesti. Pazardan Kurbanlık hayvan satın alan soydaşların da kurbanlıklarını iade etmek zorunda bırakıldı.

Rodop milletvekili İlhan Ahmet konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Dokuz aydır uğraşıyoruz, bugün herşey ortaya çıktı.

Nasıl Seçek'te polisleri, MAT'ları koydular da millete müsade etmediler, aynı şekilde bugün de Azınlık'ta 90 seneden beri Kurban kesme ibadetini bu hükümet sonlandırmış oldu.

Doğu Makedonya Trakya Bölge Eyalet Meclisi'nde toplantı yapıldı, güya bu meseleyi çözeceklerdi ve hiçbir problem yaşanmayacaktı. Anlaşıldı ki hepsi yalan ve aldatmacaymış.

Açık ve net söylüyorum bu azınlığımızın dini değerlerine yapılan saldırıların ne başı kaldı ne sonu kaldı. Müftü (naiplerini) atadılar, Kurban ibadetini yasakladılar, Cuma namazlarına gitme özgürlüğünü okullarımızdan kaldırdılar. Müftülüklerin içini boşalttılar, ama kendi Ortodoks Kilisesi'ne karşı Çipras hiçbir müdahalede bulunamadı.

Ama bizim SİRİZA milletvekilleri aracılığıyla bize bu haksızları yaptı. Siriza milletvekilleri milletin karşısına çıkıp da oy istemesinler.

Şunu da söylemeliyim ki, bu işte Bölge Genel Sekreterliği'nin de sorumluluğu var. O da işin içinde, hiç yardımcı olmadı. Son yapılan toplantıda da SİRİZA'nın görüşlerini savundu.

Yani mesele anlaşılmıştır. 90 yıldır bir gelenek olarak yapılan bu Kurban pazarı hiçbir hükümet dönemince kesinlikle bir müdahaleyle karşı karşıya kalmamıştır. Böyle şeyler hiçbir zaman yapılmamıştır. Şimdi aynı Seçek'te olduğu gibi, bu hükümet döneminde görülmemiş bir haksızlıkla karşı karşıya kaldı azınlığımız.

Soydaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Kurban pazarında mağdur edilen herkes mahkemeye baçvursun ve hakkını arasın. Bakalım bu haksızlığı yapanlar ne yapacak.

Bu haksızlıklara boyun eğmeyeceğiz. Hakkımızı alana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz."


 

AdminAdmin