Batı Trakya
Giriş Tarihi : 21-09-2014 17:33   Güncelleme : 21-09-2014 17:33

TARİHİ ALANTEPE YAĞLI GÜREŞLERİ BUGÜN TAMAMLANDI

TARİHİ ALANTEPE YAĞLI GÜREŞLERİ BUGÜN TAMAMLANDI

Kozlukebir-Arriana Belediyesi’nin düzenlediği Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri 21 Eylül 2014 günü gerçekleşti. 

Alantepe Etkinlikleri Gümülcine Türk Gençler Birliği Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ve Türk Halk Müziği Topluluğunun dinletisi ile başladı.

Mehmet Aktınok söylediği türkülerle izleyicilerden beğeni topladı.

Etkinliğe; T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu Murat Ertaş, Milletvekili Ayhan Karayusuf, Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif, Bölge Genel Sekreter Yardımcısı Methios,Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve meclis üyeleri, DEB Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Alantepe 2014 Ağası Halil Çavuş, Bursa Osmangazi Belediyesi temsilcilerinin yanısıra diğer davetliler ile kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Alantepe ağası olan Halil Çavuş'un mebus Haacıosman'ın bir numaralı kankası olmasına rağmen, etkinliğe katılmaması dedikodulara vesile oldu. "Nasılsa bir daha seçilemez... neye gelsin ki?... şeklinde konuşmalar oldu.

Protokol konuşmalarında Bölge Genel Sekreter Yardımcısı Methios etkinlikte bulunmaktan memnun olduğunu ve teşekkür ettiğini söyledi.

SYRIZA milletvekili Ayhan Karayusuf, Güreşin azınlığın ata sporu olduğunu ve bir takımının olmamasının büyük eksik olduğunu söyledi.

T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu Murat Ertaş, Başkonsolos Osman İlhan Şener’in Vartholomeos’un Batı Trakya’yı ziyaretleri dolayısıyla kendisiyle ilgilendiğini, etkinliğe katılamadığını ve herkese selamlarını ilettiğini belirtti.

 

Ertaş, “Böyle güzel organizasyonlar Batı Trakya’mızda birliğin ve beraberliğin sağlandığı, kardeşliğin yüceldiği en güzel organizasyonlardan birisidir.” Düşüncelerini aktardı.

DEB- Dostluk Eşitlik Barış-Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, son günlerde parti olarak içini acıtan bir olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Yönetim azınlık insanına elini uzatmak zorunda. Vergilerden azınlık insanını en azından 3 yıl muaf tutsunlar!”

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet yaptığı kısa konuşmada katılımcılara teşekkür etti.

Devamında da konuşmacılara ve eskiden etkinlikleri düzenleyen Hemetli Nahiye Başkanı Mehmet Eminoğlu, Kozlukebir eski Bld. Bşk. İbrahim Şerif ve Mustafa Hacı Yakup’a plaket takdim edildi.

Etkinlik yağlı güreşlerle devam etti.

Musabakalar sonucunda yarışmalara Edirne’den katılan 25 yaşındaki Asil Çelik 2014 Alantepe Yağlı Güreşleri Başpehlivanı oldu.

AdminAdmin