Spor
Giriş Tarihi : 20-08-2018 09:14   Güncelleme : 20-08-2018 09:14

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı: Kendimi Özil'e siper etmeliydim

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı: Kendimi Özil'e siper etmeliydim

Alman Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel, milli takım formasını bırakan Mesut Özil'e 'yeterince destek vermediği için üzgün olduğunu' söyledi.

Rusya'da yapılan Dünya Kupası öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası hedef tahtasına konulan Özil, turnuvanın ardından Almanya milli takımını bıraktığını açıklamıştı.

Irkçı saldırılara maruz kaldığını belirten Özil, yaşanan süreçte Grindel'in kendisine yeterince sahip çıkmadığını ifade etti.

Almanya'da yayınlanan Bild'e konuşan Grindel de bu saldırılar karşısında daha net pozisyon alması gerektiğini belirterek "Kendimi Özil'e siper etmeliydim. Federasyon tarafından yalnız bırakılmış hissettiği için üzgünüm" ifadesini kullandı.

Özil milli takıma dönmek isterse değerlendirilir

Almanya'nın Dünya Kupası'na erken veda etmesinden dolayı Özil'i eleştirmenin yanlış olacağının altını çizen Grindel, "Benim için takım kazanırsa birlikte kazanır, kaybederse birlikte kaybeder. Elenmemizin sorumluluğunu bir kişiye yıkmak saçma olurdu." dedi.

2016 yılından bu yana DFB'nin başında olan Grindel, ayrıca Özil'in tekrar milli takıma dönmek istemesi durumunda bunun takımın teknik direktörü Joachim Löw ve yönetim kurulunun onayıyla olabileceğini söyledi.

29 yaşındaki Özil geçtiğimiz ay Almanya milli takımından emekliye ayrıldığını açıklamıştı.

AdminAdmin