Dünya
Giriş Tarihi : 06-07-2018 09:30   Güncelleme : 06-07-2018 09:30

Avlamak isterken Aslanlara yem oldular

Avlamak isterken Aslanlara yem oldular

Güney Afrika'da yasadışı şekilde türü tükenmekte olan gergedanları boynuzları için avlayan en az iki kişi doğal parktaki aslanlar tarafından öldürülüp ve yendi.

Avcıların üç kişi oldukları ve birinin kurtulmayı başardığı düşünülüyor ancak doğal park yetkilileri üçüncü avcının da tamamen yenmiş olabileceğini aktarıyor. Ülkenin güneydoğusunda yer alan Sibuya doğal koruma alanında gerçekleşen olayda iki avcıdan geriye sadece bir tüfek ve bir balta kaldığı açıklandı.

AFP'ye konuşan koruma alanı yetkilisi Nick Fox olaya ilişkin şunları söyledi: "Kaç kişi olduklarından tam emin değiliz ancak farkında olmadan aslanların bölgesine girmişler. Kaçmak için pek fırsatları olmamış. Kalabalık bir aslan grubunun yemeği olmuşlar. Geriye çok az şey kalmış."

Gergedan nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya

Cinsel gücü yükselttiğine inanılan boynuzların karaborsada satıldığı ve en yüksek talebin Çin ve Vietnam gibi Asya ülkelerinden geldiği biliniyor. Aynı bölgede 2018 içerisinde altı gergedan kaçak avcılar tarafından ölüdürüldü ve Güney Afrika'da son 10 yılda yedi binin üzerinde gergedan boynuzları için katledildi.

AdminAdmin