Batı Trakya
Giriş Tarihi : 05-09-2014 10:48   Güncelleme : 05-09-2014 10:48

Batı Trakya'da Gazze İçin Toplanan PARALAR Filistin Sefirine Teslim Edildi

Batı Trakya'da Gazze İçin Toplanan PARALAR Filistin Sefirine Teslim Edildi

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı Gazze’de yaşanan zulme sessiz kalmayarak, çeşitli etkinliklerde Gazze için yardım topladı. Toplanan yardım paraları Danışma Kurulu başkanı İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'nin başkanlığında bir heyet tarafından Filistin Atina Büyükelçisi Marwan Toubassı'ye teslim edildi.

Gümülcine ve İskeçe Seçilmiş Müftüleri İbrahim Şerif ve Ahmet Mete’yle birlikte Paşevik’li genç kardeşimiz Mesut Kehaya’nın da bulunduğu heyet 4 Eylül Perşembe günü Filistin Atina Büyükelçisiğine giderek Batı Trakya’da toplanan parayı teslim etti.

Batı Trakya Müslüman-Türklerinin çeşitli etkinliklerde Gazzeli kardeşleri için topladıkları ve kendisine teslim edilen paraları alan Filistin Büyükelçisi Marwan, bu hareketten çok duygulandığını dile getirerek, yardımda bulunanların hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Konu ile ilgili Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu tarafından 6 Eylül 2014 tarihli bir Basın Bülteni yayınlandı.

Basın Bülteni’nde şu ifadelere yer verildi:

“Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı Gazze’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamış, çeşitli etkinliklerle mazlum kardeşlerimizin yanında olduğunu bütün dünyaya duyurmuştur. İskeçe’de Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nun kararı doğrultusunda 25 Temmuz 2014 tarihinde büyük bir katılımla başarılı bir yürüyüş gerçekleştirilmiş, İsrail katliamına dur denilmiştir.

Ayrıca insanî görevimiz olarak, geçmişte dünyanın bir çok yerinde afetten etkilenenlerin acılarına ortak olmak gayesiyle açtığımız yardım kampanyaları gibi, Gazze’deki kardeşlerimizin de yaralarını sarmak, acılarına ortak olmak için Batı Trakya çapında yardım kampanyası açılmış ve ekonomik krize rağmen Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı bu kardeşlerimize güzel bir yardımda bulunmuştur.

Bu yardım kampanyasında; Gümülcine ve Dedeağaç bölgesinden 61.500 Evro, İskeçe bölgesinden 51.500 Evro olmak üzere toplam 113.000 Evro para, 4 Eylül Perşembe günü Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete ile Gümülcine Müftüsü Sayın İbrahim Şerif tarafından Atina’daki Filistin Büyükelçisi’ne teslim edilmiştir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.”