Türkiye
Giriş Tarihi : 21-03-2018 06:23   Güncelleme : 21-03-2018 06:23

Türk pilotun cenazesine ne oldu?

Türk pilotun cenazesine ne oldu?
İran'da düşen uçağın pilotu Beril Gebeş'in cenazesine ulaşılamadı. Kazanın yaşandığı bölgede, Gebeş'le ilgili herhangi bir bulguya rastlamadı.

Başaran Holding’e ait İran’da düşen uçağın kaptan pilotu Beril Gebeş’in cesedi, 8 gündür bulunamadı. Gebeş’in cesedine ait herhangi bir iz bulunamadığı belirtildi.

Başaran Holding’e ait uçak, 11 Mart’ta İran’da düştü ve uçakta 11 kişi hayatını kaybetti. İş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 arkadaşı ile ikinci pilot Melike Kuvvet ve kabin memuru Eda Uslu’nun cenazeleri Türkiye’ye getirildi ve toprağa verildi. Uçağın kaptan pilotu Beril Gebeş’in cesedine ise hala ulaşılamadı.

Airport Haber’in haberine göre, olay yerinde ve çevresinde yapılan incelemelerde Beril Gebeş’e ait hiçbir bulgu elde edilemedi. Gebeş’in havada kırılan camdan fırlamış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

İran basınında yer alan bir diğer iddia ise cesedin tamamen yanmış olabileceği ihtimali. Binlerce metre yüksekten hızla yere düşen uçağın burun kısmında oluşan yüksek ısının kaptan pilotun olduğu bölümde yoğunlaşması sonrası, cesedin tamamen erimesine yol açtığı konuşulurken DNA için örnek bulunamaması da buna bağlanıyor.

MC Havacılık’ın İran’dan gelecek haberleri beklediği ve şu ana kadar kendilerine herhangi bir bilgi verilmediği öğrenildi.

AdminAdmin