Dünya
Giriş Tarihi : 31-08-2014 11:52   Güncelleme : 31-08-2014 11:52

IŞİD Hollywood Stüdyosu gibi; 800 Fransız, 500 İngiliz ve 300 Amerikalı Militan

IŞİD Hollywood Stüdyosu gibi; 800 Fransız, 500 İngiliz ve 300 Amerikalı Militan

ABD'li çuvalcı paşa David Petraeus'un kurduğu IŞİD'in militan yapısı deşifre oldu. Örgütte 800 Fransız, 500 İngiliz, 300 ABD'li, 70 de İspanyol'un olduğu ortaya çıktı.

ABD'li çuvalcı paşa eski CIA Direktörü David Petraeus'un kontrolünde kurulan ve ABD'li Yahudi milyarder Henry Kravis tarafından finanse edilen IŞİD, her geçen gün daha da büyüdü.


Suriye'de birçok katliam yapan IŞİD, daha sonra Irak'a geçti. 8 binin üzerinde müslüman'ı öldüren ancak sadece 11 Hristiyan'ı infaz ederek 'Hilafet devleti' kuracağı masalını yayan örgütün militanlarının da NATO Ordusu gibi olduğu ortaya çıktı. Örgütte 800 Fransız, 500 İngiliz, 300 ABD'li, 200 Türk, 70 İspanyol, 60 Norveçli, 50 de İsveçli'nin olduğu ortaya çıktı...

2 bin 500 Suudi Arabistan vatandaşı olduğu belirtilen IŞİD'in kullandığı tüm silah teçhizatının yüzde 90'ı Amerikan malı. Kullandıkları ciplerden, giydikleri kıyafet ve botlara kadar hepsinin Amerikan malı olması, örgütün kimler tarafından desteklendiğinin de bir göstergesi. Son dönemde Tunus ve Fas'tan da örgüte katılımların arttığına dikkat çekildi.

Ebu Bekir Bağdadi veya Dr. İbrahim olarak da bilinen IŞİD'in liderinin Petraeus'la olan yakınlığını inkar eden de kalmadı. Bağdadi'nin 2009'da Irak'taki Amerikan cezaevinden serbest kalışı sırasında ABD'li komutan Albay Kenneth King'e, "New York'ta görüşürüz" dediği ortaya çıkmış, bu Amerikalılar tarafından da yalanlanamamıştı.


Hollywood Stüdyosu mu!

IŞİD'e katılmak için Suriye'ye giden Ebu Envar ve Amu Bekir adlı İngiliz militanlar, CNN'e bağlandı. Militanlar, "Batılı bir rehinenin kafasını kesmekten gurur duyacaklarını" ifade etti. Bağlantı esnasında Batı'yı tehdit eden militanlar, infazları kast ederek, "Bu kutsanmış hareketi yapmak için hazır olduklarını" belirtti. Yalnızca gözleri gözüken İngilizlerden Envar, Foley'in infaz edilmesi hakkında, "Tıpkı bunun gibi bir infazda bulunmaktan gurur duyarım" dedi. Ancak bu görüntülerin ABD'de bir stüdyoda çekilmiş olabileceği de iddia edildi.


200 İnfaz Daha!

IŞİD'in Suriye'nin Rakka kentindeki Tabka Askeri Havaalanı'nı ele geçirmesinin ardından 200 Suriyeli askeri infaz ettiği iddia edildi. IŞİD yanlılarının sosyal medyada paylaştığı son görüntülerde, Tabka Havaalanı'ndan kaçan onlarca Suriye askerinin militanlarca rehin alınarak boş arazide yürütüldüğü görüldü. Ardından bir alanda toplanan askerlerin kurşuna dizildiği ifade edildi. Ancak kurşuna dizilme görüntülerinin olmadığına dikkat çekildi. Esad yönetimi, olayla ilgili acil bir toplantı yaptı.

AdminAdmin