Batı Trakya
Giriş Tarihi : 29-08-2014 09:27   Güncelleme : 29-08-2014 09:27

Eğitim Bakanı Loverdos Batı Trakya'da

Eğitim Bakanı Loverdos Batı Trakya'da

Eğitim Bakanı Andreas Loverdos Batı Trakya ziyareti çerçevesinde 28 Ağustos Perşembe ziyaretinin ikinci günü İskeçe Balkan kolunu Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle ziyaret etti. Mustafçova Belediyesini ve çeşitli okulları gezdi.

Eğitim Bakanı Loverdos Balkan kolu ziyaretine Mustafçova Belediyesinden başladı, Belediye başkanı Mustafa Cukal ile yeni seçilen Cemil kabza belediyede hazır bulundu. Bölge hakkında bilgi alan Bakan, Dolaphan köyünde bulunan devlet okulunu ve Dolaphan köyünün meydana gelen sorunlar yüzünden senelerden beri bitirilemeyen camiyi ziyaret etti.

Dolaphan köyünden sonra Gökçepınar köyünde bulunan devlet ortaokul ve lisesini ziyaret etti. Bakanı okul yetkilileri karşıladı.

Oradan da Şahin köyüne geçen Loverdo, Şahin’de Medrese, anaokul ile azınlık ilk okulunu ziyaret etti. Problemlerle ilgi bilgilendirildi. Bakanın Şahin köyünde verdiği demeçte; Ziyatlerinin amacı eğitim yılı öncesinde okullarda yaşanan problemleri yerinde inceleme olduğunu belirtti ve Azınlık okullarına 60 SÖPAlı öğretmenin atanacağını söyledi.

Eğitim Bakanı Loverdos’un Batı Trakya ziyaretine Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Sekreteri Yorgos Kalancis ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı İskeçe’deki Siyasi İşler Bürosu Sorumlusu Büyükelçi Nikos Piperingos da eşlik etti.

İskeçe'den sonra Gümülcine'ye geçen bakan, burada atanmış müftülerle Gümülcine müftülük binasında bir araya geldi. Gümülcine Belediye başkanı Petridis ile görüşmesini belediye önünde protesto gösterileri düzenleyen öğrenciler yüzünden iptal eden bakan, programını tamamen değiştirerek Dedeağaç'ın yolunu tuttu.

AdminAdmin