Yunanistan
Giriş Tarihi : 07-12-2017 08:19   Güncelleme : 07-12-2017 08:19

Atina'da Grigoropoulos'u Anma Gösterisinde olaylar yaşandı

Atina'da Grigoropoulos'u Anma Gösterisinde olaylar yaşandı

Olaylardan detaylar Yunanistan'ın başkenti Atina'da, 6 Aralık 2008'de polis kurşunu ile yaşamını yitiren Aleksis Grigoropoulos'un ölüm yıl dönümünü anmak için gösteri düzenlendi.

-Olaylardan detaylar Yunanistan'ın başkenti Atina'da, 6 Aralık 2008'de polis kurşunu ile yaşamını yitiren Aleksis Grigoropoulos'un ölüm yıl dönümünü anmak için gösteri düzenlendi. Başkentin merkezinde toplanan göstericiler parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'na yürüdü. Gösterinin sonunda yüzleri maskeli bir grup polisle çatıştı.

Yunanistan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi ziyareti öncesi karıştı. Başkent Atina'da dokuz yıl önce polis kurşununa kurban giden 15 yaşındaki bir çocuğun ölüm yıldönümü töreni sırasında göstericilerle polis arasında çatışma çıktı. Güvenlik güçlerine taş ve sopalarla saldıran göstericilere polis biber gazıyla müdahalede bulundu. 2008'de Alexandros Grigoropoulos adlı 15 yaşındaki gencin ölmesi ülkede büyük çekmiş, sokakları dolduran halk son on yılın en sert protestolarına imza atmıştı.

AdminAdmin