Batı Trakya
Giriş Tarihi : 07-12-2017 05:27   Güncelleme : 07-12-2017 05:27

Rıdvan Molla İsa'dan Erdoğan’ı istemeyen Karaiskos’a tepki

Rıdvan Molla İsa'dan Erdoğan’ı istemeyen Karaiskos’a tepki

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemiz Yunanistan’a yapacağı iki günlük ziyaretten bazı aşırı fanatik gruplar rahatsız olduklarını dile getirmektedir. Fanatik gruplar ziyaretin iptal edilmesi için imza kampanyası düzenledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “istenmeyen” kişi olarak ilan ederek aleyhinde posterler astı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyaretinde 7 Aralık Parşembe günü Atina’da temaslarda bulunacak, 8 Aralık Cuma günü ise Batı Trakya’yı ziyaret edecek Gümülcine’de soydaşlarla buluşacak.

Erdoğan'ın Batı Trakya ziyaretine karşı çıkanlardan biri de Gümülcine Belediyesi meclis üyesi ve Spartakos listesi lideri aynı zamanda tourkikanea.gr sitesinin sahibi Kostas Karaiskos’dur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Batı Trakya ziyaretini istemeyen Gümülcine Belediyesi meclis üyesi Kostas Karaiskos’a yine aynı mecliste görev yapan Rıdvan Molla İsa tepki gösterdi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN `EΠΙΘΥΜΗΤΟΣ`

Kostas Karaiskos’a tepki gösteren Gümülcine Belediyesi Meclis Üyesi Rıdvan Molla İsa yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtmektedir;

"Önümüzdeki günlerde şehrimizi ziyaret edecek olan T.C. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın ziyareti öncesi bazı kendini bilmezlerin olumsuz, uygunsuz ve izinsiz afiş asmaları ve basında olumsuz yorumlarda bulunmaları tabii ki doğru değil.

Fakat bu kişilerin arasında, insan ayırımı yapmaksızın, toplumun huzur ve refahını savunacağına yemin etmiş belediye meclis üyesi Kostas Karaiskos'un da olması çok acı verici.

Bu tür ziyaretler, ülkeler ve toplumlar arasında dostluk bağını güçlendirir. Kaldı ki bizler uluslararası antlaşmalarla bırakılmış ve hakları garanti altına alınmış bir toplumuz.

İnsanların hak aramak için bir takım eylemler ve girişimler yapmaları normaldir. Fakat alakasız ve ait olamadıkları bir toplum için ahkam kesmek hakları hiç değildir. Azınlığın kendi temsilcileri vardır.

Bu iki toplum Balkanlarda ve Karadeniz’ de asırlarca beraber huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamayı bilmiştir.

Her şeye rağmen bugün de yarın da yaşamaya devam edecektir…

O nedenle sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemize ve şehrmize hoş geldin sefalar getirdin…

Recep Tayyip Erdoğan  “επιθυμητός…” "

AdminAdmin