Batı Trakya
Giriş Tarihi : 18-11-2017 08:01   Güncelleme : 18-11-2017 08:01

İskeçeli Bülent Ekrem Almanya'da FDP partisinden milletvekili adayı oldu

İskeçeli Bülent Ekrem Almanya'da FDP partisinden milletvekili adayı oldu

Almanya'da yaşayan İskeçeli Bülent Ekrem, yedi yıldan beri üyesi olduğu Hür Demokrat Partisi’nden (FDP) milletvekili adayı gösterildi.

15 Kasım Çarşamba günü yapılan Herzogenaurach Genel Kurula katılan delegelerin %100’nün oyunu alarak 2018 yılında yapılacak Almanya Bavyera parlamento seçimlerinde direk (liste başı) milletvekili adayı gösterildi.

Bülent Ekrem, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün partim tarafından delegelerin tümünün 100% oylarını alarak 2018’de Almanya Bavyera'da yapılacak parlamento seçimlerine direk (liste başı) milletvekili adayı gösterildim. Bugüne kadar destek veren başta değerli hemşerilerime ve tabiki partimin mensuplarına, üyelerimize güven ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor ve desteklerinin devamını rica ediyorum” dedi.

Bülent Ekrem kimdir?

İskeçe’nin İnhanlı köyünde doğdu sekiz yaşında ailesiyle Almanya’ya göç etti. Eğitimini Almanya Herzogenaurach ve Erlangen Meslek Lisesi’nde tamamladı. Ticaretle uğraşıyor, evli ve iki çocuk babası. Dokuz yıl Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Derneği'nde yöneticilik, dört yıl dernek başkanlığı, dört yıl Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Başkan Yardımcılığı yaparak Batı Trakyalılara hizmet etti. Yedi yıldır Almanya Hür Demokrat Partisi (FDP) üyesidir. İki yıl parti yöneticiliği, üç yıl parti başkan yardımcılığı ve bir yıldan beri de Bavyera Eyaleti uyumdan sorumlu İntegrasiyon Komisyon üyesi olarak partide hizmet etti. Bülent Ekrem, tüm partinin desteğini alarak hatta parti merkezinden ve Federal Parlamento milletvekillerinin de katıldığı Herzogenaurach Genel Kurulunda delegelerin 100 % oyunu alarak direk ( liste başı) milletvekili adayı oldu.

AdminAdmin