Batı Trakya
Giriş Tarihi : 21-08-2014 08:25   Güncelleme : 21-08-2014 08:25

Yannakidis’in yerineToplumsal İttifak listesinin başına Karalidis

Yannakidis’in yerineToplumsal İttifak listesinin başına Karalidis

Geçtiğimiz günlerde yerel yönetimden ayrıldığını açıklayan ve liste başkanlığından istifa eden Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Aris Yannakidis’in yerini İskeçe ilinden sorumlu eyalet başkan yardımcısı Fotis Karalidis aldı.

Başkanlığını yürüttüğü “Toplumsal İttifak” listesi üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik bir grupla yaptığı toplantıdan sonra Yannakidis, istifa kararını resmi bir şekilde duyurdu. Yannakidis yerel yönetimden ayrılmasıyla ilgili yazılı açıklamasında, seçmenden görevinin devam etmesi için destek istediğini, ancak seçmenin bu desteği vermediğini hatırlarak, halkın tercihlerine her zaman saygı duyduğunu belirtti. 1 Ocak 1995 tarihinden bu yana yaklaşık 20 yıl boyunca yerel yönetimin içinde olduğunu dile getiren Yannakidis, bu süreç içinden çok büyük tecrübeler edindiğini ve büyük mululuklar yaşadığını anlattı.

YENİ LİSTE BAŞKANI KARALİDİS

Bu arada Aris Yannakidis’den boşalan “Toplumsal İttifak” listesinin başına İskeçe ilinden sorumlu eyalet başkan yardımcısı Fotis Karalidis getirildi.

Üniversite yıllarında siyasetle ilgilenmeye başlayan Karalidis, üç kez PASOK partisi İskeçe il teşkilatı yönetimine seçildi. 1998 – 2001 yılları arasında PASOK partisi İskeçe il teşkilatı sekreterliği görevi yaptı. 1998 yılında İskeçe belediye başkan adayı oldu ve 8 yıl boyunca belediye meclis üyeliğinde bulundu. 2010 yılında yapılan eyalet seçimlerinde Aris Yannakidis’in listesinden seçildi ve İskeçe ilinden sorumlu eyalet başkan yardımcısı oldu.

Karalidis, önümüzdeki 5 yıl boyunca eyalet meclisinde anamuhalefet başkanı olarak görev yapacak.

AdminAdmin