Batı Trakya
Giriş Tarihi : 10-10-2017 16:55   Güncelleme : 10-10-2017 16:55

SYRİZA... CENAZESİNİ KALDIRDI!!!

SYRİZA... CENAZESİNİ KALDIRDI!!!

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde HAKLI bulunan İskeçe Türk Birliği'nin yeniden hukuki olarak faaliyetlerine başlamasına engel teşkil eden kanuna ek madde ilave ederek bunun gerçekleşmesini sağlayan kanun teklifi hazırlanıp meclisten onaylanması gerekiyordu.

Bu yönde Yunan Adalet bakanı Kontonis bundan 15 gün önce bir kanun değişikliği meclise sunmuş ancak hükümet ortağı ANEL partisinin karşı çıkması neticesinde kanun teklifi geri çekilmişti.

Dün, Adalet bakanı Kontonis kanun teklifini yine meclise sundu.

Tam bir garabet.

Sözde AİHM'in kararlarına uyum yasası çıkarıyor iddiasıyla ve aynı anda İTB'nin resmi olarak tanınmasını MİLLİ GÜVENLİK'e aykırı göstererek İMKANSIZLAŞTIRAN bir tasarı...

Bugün, bu kanun tasarısı meclis genel kurulunda görüşülmeye açıldı. 

Veee SÜRPRİZ: Liberal olduğunu iddia eden NEA DİMOKRATİA PARTİSİ bakan Kontonis'e dedi ki, " bizim de bu tasarıya evet dememizi istiyorsanız şu cümleyi de ilave edin “Uluslararası hukuka aykırı olmaması”. 

Aferin Nea Dimokratia... 

Akıl koymayacaksın!!!

Yani Lozan Antlaşması göz önünde bulundurularak milli kimlik üzerine dayandırılan derneklerin çalışmasına yasak getirmektir bu!!!

Adalet bakanı Kontonis te teklifi hemen KABUL etti ve tasarıya bu cümle de ilave edildi.

Ve İTB başta olmak üzere her türlü milli azınlık mensuplarının derneklerinin RESMEN faaliyette bulunmalarının önüne geçildi.

Sol olduğunu iddia eden SYRİZA... Hrisi Avgi çizgisinde kanun geçirdi!!!

Bravo SYRİZA...
Öteki seçimlerde Hrisi Avgi'ye oy vermek için hiç bir engel kalmadı!!!

Şimdi Syriza'nın Gümülcine mebusu AYHAN KARAYUSUF'un başta olmak üzere İskeçe mebusuyle beraber İTB, GTGB ve BTTÖB tabelalarını hemen yarın gidip derneklerin kapı üstlerine ASMALARINI bekliyoruz.

Kahraman mebus Ayhan Karayusuf SÖZ VERMİŞTİ tabelaları asacak diye...

Merak: Avrupa Konseyi Bakanlar meclisinin Aralık ayında yapılacak toplantısında Yunanistan'ın bugün meclisten geçirdiği bu kanunu hakkında neler yapacağını gerçekten çok merak ediyoruz.

Abdülhalim Dede

Kaynak