Batı Trakya
Giriş Tarihi : 30-09-2017 10:19   Güncelleme : 30-09-2017 10:19

Musaköy’de öğrenciler üç haftadır okulun açılmasını bekliyor!!!

Musaköy’de öğrenciler üç haftadır okulun açılmasını bekliyor!!!

Üç yıl aradan sonra yeninden açılacağı açıklanan Meriç iline bağlı Musaköy’deki azınlık ilkokulu öğrencileri zilin çalmasını bekliyor. Yetkililerin okulun açılacağını belirtmesine ve aradan üç hafta geçmesine rağmen okulun halen açılmaması bir eğitim skandalı olarak nitelendiriliyor.

Daha önce öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan ancak bu yıl öğrenci sayısı artan ve bu nedenle yeniden açılacağı açıklanan Musaköy’de hasret devam ediyor. Yeni eğitim yılının başlamasının üzerinden 20 gün geçmesine rağmen okul hala açılmadı. Musaköy’deki 13 öğrenci ile veliler ilk zilin çalmasını merakla bekliyor. Yeni eğitim yılının başladığı 11 Eylül Pazartesi gününden bu yana neredeyse her gün okula gelen öğrencilerin, bir süre okulda bekledikten sonra evlerine döndüğü belirtildi.

Konuyla ilgili olarak basına konuşan öğrenci velileri, üç yıldır verdikleri mücadelenin başarıyla sonuçlanmasını istediklerini belirterek, “Şu anda 13 çocuğumuz var. Okulumuzun bir an önce açılmasını ve zil sesinin tekrar duyulmasını bekliyoruz. Köylü bu konuda çok kararlı. Musaköy okulunun yeniden açılacağı söylendiğinde köyümüzde çifte bayram yaşanmıştı. Fakat ne yazık ki hala okul açılmadı. Biz her gün müfettişliği arıyoruz. Milletvekillerimizi arıyoruz. Konuşuyoruz. Kararın resmi gazetede yayınlanmasının beklendiği söylendi bize. Çocuklarımız artık kendi köylerinin okulunu istiyor. Heyecanla okulun açılmasını ve derslerin başlamasını bekliyoruz. Artık istiyoruz ki; Musaköy okulunun zili çalsın ve dersler başlasın.”