Türkiye
Giriş Tarihi : 06-08-2014 13:03   Güncelleme : 06-08-2014 13:03

Trabzonspor'a Transferi Gündemde olan Mitroğlou, Türk düşmanı çıktı!

Türkiye'nin en büyük takımlarından biri olan bordo-mavili formayı giymesi an meselesi olan Yunan futbolcu Mitroglou'nun geçtiğimiz sezon yaptığı bir açıklama Türk taraftarları çıldırtacak cinsten.

Trabzonspor'a Transferi Gündemde olan Mitroğlou, Türk düşmanı çıktı!
Geçtiğimiz sezon Olympiakos forması giyen Mitroglou, Şampiyonlar Ligi’nde Anderlecht karşısında forma şansı bulmuş ve 3 gol atarak maçın yıldızı olmayı başarmıştı. Attığı 2. ve 3. Gol sonrası, adet haline getirdiği “Silah tutan adam” şeklindeki gol sevinciyle taraftarları selamlayan Yunan oyuncu, bu hareketi nedeniyle büyük tepki toplamıştı.

Şiddete özendirici hareketleri kesin bir dille yasaklayan FIFA’nın da eleştiri bombardımanına tuttuğu Mitroglou, maçın ardından attığı gollerle değil yaptığı gol sevinciyle gündeme oturmuştu.

''KARŞIMDA BİR TÜRK VARMIŞ GİBİ...''
 

Anderlecht – Olympiakos maçından bir gün sonra Yunan kanalı Blue Sky TV’ye bir demeç veren Mitroglou, olay yaratan gol sevinciyle ilgili kısa bir açıklama yaptı. Muhabirin ''Neden gol attığında silahıyla ateş eden bir adam taklidi yapıyorsun?'' sorusuna gülerek cevap veren golcü oyuncu; “Karşımda bir Türk varmış gibi hayal ediyorum” şeklindeki sözleriyle herkesi şaşkına çevirmişti.
 
Ekonomik kriz ve ikili ilişkilerin bozulmaması açısından Yunan basını bu haberi fazla dillendirmeden gündemi değiştirmişti. Dolayısıyla Türk basınının da bu konu üzerinde fazla durmaması sağlanmıştı. Ancak şimdi Mitroglou’nun Trabzonspor’a transferi sonrası yeniden alevlenecek bu konu hakkında Trabzonspor taraftarının tutumunun ne olacağı merak konusu.

AdminAdmin