Batı Trakya
Giriş Tarihi : 24-07-2014 08:55   Güncelleme : 24-07-2014 08:55

BEREKET KONVOYU, İSKEÇE BRATANKOVA'daydı

BEREKET KONVOYU, İSKEÇE BRATANKOVA'daydı

10 yıldan beri Ramazan aylarında Balkan ülkelerinde yaşayan kardeşleri bereketli sofralarında buluşturan Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, yoluna devam ediyor. Ramazan boyunca birçok farklı ülkede iftar veren konvoyun 23 Temmuz 2014 Çarşamba  günkü durağı Batı Trakya'nın İskeçe Mustafçova Belediyesine bağlı Bratankova köyü oldu.

Bugüne kadar Balkan coğrafyasının farklı ülkelerinde iftar sofralarını kuran konvoy, dün akşam, Yunanistan’da Batı Trakyalı soydaşlarıyla ikinci buluşmayı gerçekleştirdi.

İki ayrı köyümüzde iftar sofraları kuran BEREKET konvoyunun ilk durağı 22 Temmuz 2014 Salı akşamı Gümülcine Belediyesi’ne bağlı Kargılı Sarıca köyü oldu.

80 kişilik ekiple gelen Konvoy, Batı Trakyalıları en güzel şekilde ağırlamayı başardı. 

Yapılan konuşmalarda, 10 yıldan beri bıkmadan, usanmadan Balkan ülkelerinde iftar sofraları açan Bayrampaşa Belediyesi yönetimine, Bereket Konvoyu çalışanlarına ve Batı Trakya’lılara teşekkür edildi. 

Diğer iftarlarda olduğu gibi bu iftarda da Filistin’de, Doğu Türkistan’da ve Irak’ta barbarca öldürülen Müslüman kardeşler anıldı. Dünya üzerinde zulüm gören tüm Müslümanların ve Türklerin Kadir Gecesi’nde yapılacak olan dualarda unutulmamaları yönünde hatırlatmalar yapıldı, dualar edildi.

İlahiler eşliğinde semazen gösterisi sunuldu. Bu yıl da iftara katılanlara şerbet, pamuk şekeri ve macun ikram edildi.