Batı Trakya
Giriş Tarihi : 23-07-2014 13:00   Güncelleme : 23-07-2014 13:00

Danışma Kurulu Gazze Saldırısını Kınadı

Kurulduğu tarihten bu yana uluslararası hukuku, meşruiyeti ve yasallığı

Danışma Kurulu Gazze Saldırısını Kınadı

DANIŞMA KURULU'NDAN İSRAİL'E GAZZE SALDIRISI KINAMASI;

KINAMA

 

22 Temmuz 2014

Kurulduğu tarihten bu yana uluslararası hukuku, meşruiyeti ve yasallığı hiçe saymakta hiçbir sınır tanımayan İsrail’in son günlerde Gazze’de masum sivil halkı hedef alan askeri operasyonlarını Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak büyük endişe ve acıyla izliyor, şiddetle kınıyoruz.

Etnik ve dini nefret duygusuyla planlandığı anlaşılan ve artık açıkça katliam boyutuna varan bu saldırılar tüm dünyaya karşı insanlık suçu teşkil etmektedir.

Tarihi boyunca halkının maruz kaldığı acıları her vesileyle hatırlatan İsrail’in bugün kendisinin aynı insanlık suçunu tekrarlamasını, bundan da öte dünya kamuoyunun Gazze’de İsrail’in devlet eliyle uyguladığı terör ve katliama seyirci kalmasını anlayamıyoruz.

Bu saldırılara bir an evvel son verilmesi için derhal harekete geçilmesinin ve benzer saldırıların dünyanın neresinde olursa ve hangi dini/etnik/kültürel grubu hedef alırsa alsın zamanlıca önlenmesinin tüm insanların üzerinde bir farz olduğuna inanıyoruz.

İsrail’in saldırıları sonucunda şehit düşen Filistinli kardeşlerimize Allah-u Teala’dan (C.C.) rahmet, yaralılara acil şifa, evlatlarını ve yakınlarını kaybeden kardeşlerimize sabır diliyoruz.

 

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI DANIŞMA KURULU