Spor
Giriş Tarihi : 29-04-2017 12:14   Güncelleme : 29-04-2017 12:14

MACARLAR YENİ *PUŞKAŞ*larını ARIYOR

MACARLAR YENİ *PUŞKAŞ*larını ARIYOR

Dünyanın en büyük futbol ilahlarından Macar Ferenc Puşkaş gönüllerdeki tahtını koruyor. Real Madrid formasıyla son maçını yarım asır önce oynayan dahi futbolcu için İspanyol kulübü büyük bir jest yaptı. Real Madrid dünyanın en başarılı solak golcüsünün giydiği formayı Macaristan’a hediye etti.

2006’da dünyaya gözlerini yuman Macar sihirbaz, kariyerinde Dünya Kupası’nı hiç kazanamadı. Fakat onunla aynı takımda oynama şansını yakalayan futbolcular ve taraftarların zihinlerinde unutulmaz hatıralara imza attı:

“Onunla ilgili o kadar çok hatıram var ki. Onu hiç unutmayacağım ve böylesi bir efsanenin yeniden dünyaya gelmesi için onyıllarca süre gerekecek. O çok iyi bir kişi ve inanılmaz bir oyuncuydu.”

Macar formasını 85 defa taşıyan Puşkaş, 84 defa fileleri havalandırdı. Real Madrid’e transfer olan futbolcu Alfredo Di Stefano et Raymond Kopa gibi o dönemin en başarılı futbolcuları ile oynama şansını yakaladı.

“Euro 2016 bizim için çok önemli. Alacağımız olası bir başarı bize çok iyi gelecek. Daha fazla genci spor yapmaya yeniden itecek. Bu futbol macerasında hepsi idolleri gibi başarılı olmayı arzulayacak.”

1938 ve 1954’te FIFA Dünya Kupası’nda 2. olan Macarlar o günkü formlarından bir hayli uzakta bulunuyor.

10 Haziran’da başlayacak Euro 2016 Futbol Şampiyonası’nda ülke şeytanın bacağını kırmaya çalışacak. F Grubu’nda mücadele edecek Macaristan’ın rakipleri Portekiz, İzlanda ve Avusturya olacak.en

AdminAdmin