Batı Trakya
Giriş Tarihi : 05-04-2017 17:13   Güncelleme : 05-04-2017 17:13

Mehrikoz-Kurcalılı genç hayatını kaybetti

Mehrikoz-Kurcalılı genç hayatını kaybetti

Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyü yasta. 32 yaşındaki Hüseyin Mahmut 3 Nisan Pazartesi günü dallarını budadığı ceviz ağacının üstünde sıkışması sonucunda yaşamını yitirdi. Genç Hüseyin 4 Nisan Salı günü yüzlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Ecel genç Hüseyin Mahmut’u bir ceviz ağacının üstünde yakaladı. Aslen Mehrikoz bölgesinden Fırlıç mahallesinden olan, Kurcalı köyüne göç eden Hüseyin Mahmut henüz 32 yaşındaydı. Evli ve iki çocuk babası olan genç Hüseyin geçimini ağaç budayarak ve odunculuk yaparak sağlayan birisiydi.

Hüseyin Mahmut 3 Nisan Pazartesi günü işe gitmek yerine Kurcalı- Kozlukebir köyleri arasında bir yerde amcası ile birlikte ceviz ağacı budamaya gittiği öğrenildi. 

Hüseyin tarlada amcasıyla birlikte cevizi ağacını budamaya başladı. Ancak, kestiği büyük bir dal rüzgarın da etkisiyle Hüseyin'in üzerine düşerek onu ağacın gövdesine sıkıştırdı. 

Genç Hüseyin kendini kurtarma istediyse de başaramadı. Amcasının çabaları da sonuçsuz kalınca genç Hüseyin son nefesini ağacın üstünde sıkışmış vaziyette verdi.

Olay yerine hemen itfaiye çağrıldı. Ağacın üstünde sıkışan Hüseyin’in cansız bedeni itfaiye çalışanları tarafından indirildi.

Olayı öğrenen ailesi, komşuları ve köy halkı yasa boğuldu. Acı bir şekilde yaşamını yitiren henüz 32 yaşında ve iki çocuk babası Hüseyin Mahmut 4 Nisan Salı günü ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kurcalı köyü mezarlığına defnedilerek ebediyete uğurlandı.

Hüseyin Mahmut’un cenazesi çok kalabalıktı. Cenazeye Mehrikoz bölgesinden ve Kozlukebir Belediyesi’nin ova köylerinden yüzlerce soydaş katıldı.

Genç Hüseyin Mahmut’a Allah’tan rahmet, kederli, acılı ailesine, akrabalarına ve Kurcalı halkına başsağlığı diliyoruz.

AdminAdmin