Dünya
Giriş Tarihi : 13-07-2014 11:28   Güncelleme : 13-07-2014 11:28

Donduran Açıklama; Kadınları ve Bebekleri de.....

Daha çok kan dökülmesini isteyen İsrailli vekil Shaked, Filistinli kadınları ve daha doğmamış bebekleri bile öldürmeye davet etti.

Donduran Açıklama; Kadınları ve Bebekleri de.....

Daha çok kan dökülmesini isteyen İsrailli vekil Shaked, Filistinli kadınları ve daha doğmamış bebekleri bile öldürmeye davet etti.

Çileden çıkan İsrailli yazar Hillel, Shaked'in tutumunu Nazilere benzeterek, 'Pasaportumu yakmak üzereyim. İsrailliler artık kurban değil, fail' dedi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, İsrail'in katliam filmlerini aratmayan Gazze operasyonunda sadece 6 günde 122 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık bin kişi de yaralandı. Öldürülenlerin büyük çoğunluğunu kadınlar, çocuklar ve yaşlılar oluştururken, dünkü saldırılarda bir rehabilitasyon merkezinin de vurulması ile can kaybına engelli Filistinli vatandaşlar da eklendi.

Dünyanın gözleri önünde yaşanan kıyıma rağmen Tel Aviv yönetimi geri adım atmıyor. Aşırı sağcı milletvekilerinin kan donduran açıklamaları ise İsrail yönetiminin Filistin halkına bakış açısının bir özeti niteliğini taşıyor.

'Evlerini de Yıkalım'

Independent gazetesinde İsrailli gazeteci Mira Bar Hillel, 'Pasaportumu yırtmanın eşiğine gelme nedenim' başlığıyla kaleme aldığı yazıda, Yahudi Evi partisinden aşırı sağcı kadın milletvekili Ayelet Shaked'in şok eden ifadelerine yer verdi. Haberde, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonlara tam destek veren 38 yaşındaki Shaked'in, 'Hepsi düşmanımız. Kanları başlarında olmalı. Buna öldürülenlerin anneleri de dahil. Onlar da oğullarının peşinden gitmeli. Evleri de yıkılmalı ki orada 'yılan' yetiştiremesinler' sözleri yer aldı.


Mazlum Değil Zalimler

Shaked'in skandal sözleri gazeteci Hillel'i çileden çıkardı. İsrail pasaportunu yakacak noktaya geldiğini belirten Hillel, vekilin yaklaşımını Nazilere benzetti. Hillel, Filistinli kadınları ve onların daha doğmamış çocuklarını bile öldürmeye davet eden Shaked'e tepkisini şöyle dile getirdi: 'Naziler Polonya'nın Krakow kentini işgal edince tüm Yahudileri öldürdü. O zaman Nazilere sorsaydık 'Neden' diye, onlar da 'Neden mi? Gidin onlara sorun' derlerdi. Çaresiz olmayı, ırkçıların zulmü altında yaşayıp ölmenin neden demek olduğunu biliyorum. İsrailliler artık kurban değiller. Şu anki krizin failleri onlar.'

Düşman İlan Etti

Shaked, şahsi Facebook sayfasında, 17 yaşında diri diri yakılarak öldürülen Filistinli Muhammed Hudayr'a gönderme yaparak, 'Bu, teröre, radikallere, Filistin yönetimine karşı bir savaş değil. Bu, iki halk arasında bir savaş. Düşman kim? Filistin halkı. Neden? Onlara sorun, bu işi onlar başlattı' ifadelerini kullandı.

'Arap Öldürmen Yalnış Değil'

Yahudi Evi Partisi Genel Başkanı ve Ekonomi Bakanı Naftali Bennett de skandal açıklamalarıyla gündeme gelen parti üyesi Shaked'den hiç de aşağı kalır değil. Bennett, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, esir Filistinlilerin öldürülmesi gerektiğini söylemişti. Bir başka bakan bu sözler üzerine 'Bu yasadışı' deyince Bennett, 'Ben çok Arap öldürdüm. Bunda yanlış bir şey yok' cevabını vermişti.

Gazze'deki Türklere Çağrı

Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosluğu, Gazze'den ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarına ülkeden ayrılmak istemeleri halinde yardımcı olunacağını duyurdu. Konsolosluğun internet sayfasından yayımlanan duyuruda, 'Gazze'den çıkış yapmak isteyen vatandaşlarımıza gerekli yönlendirmenin yapılabilmesini teminen, vatandaşlarımızın ivedilikle Tel Aviv Büyükelçiliğimizle veya Kudüs Başkonsolosluğumuzla veya Bakanlığımızın 24 saat hizmet vermekte olan Konsolosluk Çağrı Merkeziyle irtibata geçmeleri rica olunur' denildi. Gazze'de 120 Türk vatandaşı bulunuyor.

Cami Vuran İsrail'in Kılıfı da Hazır!

İsrail hava saldırılarında camiler de hedef alınıyor. En az iki caminin bomba isabet etmesi sonucu yıkıldığı belirtilirken, uluslararası kamuoyunu yanıtlamayı amaçlayan İsrail ordusu ise camilerde füze saklandığını iddia etti. Hamas ise, camilerin vurulmasını 'barbarca' olarak nitelendirdi.

AdminAdmin